B.K.K. ve MAKÜ Yeni Bir Projeye İmza Atıyor.

Konsey Haber

      Burdur Kent Konseyi Başkanı T. Mahir ÖZTÜRK ve Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa SAATCI’yı makamında ziyaret etti.

      Ziyaretlerinin amacını anlatan Burdur Kent Konseyi Başkanı Tahir Mahir ÖZTÜRK, Üniversitemiz işbirliği ile ortak bir çalışma yürütmek istediklerini vurgulayarak bu çalışma ile ilgili bilgiler verdi. ÖZTÜRK, “Burdur’un kültürel ve sosyal dokusunu kente özgü bir şekilde daha da geliştirmek amacıyla belirli çevrede meydana gelen ve çok da doğru olmayan hayvancılık yapısını modernleştirerek o bölgeyi kentle buluşturmak amacıyla bir çalışma yapacağız. Üniversitemizin Veteriner Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden hocalarımız da teknik destek vereceklerini belirttiler. Bunun yanı sıra birçok kurumla da görüştük ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası, İl Genel Meclisi, Siyasi partiler, Tarım İl Müdürlüğü olmak üzere birçok kurum bu çalışmaya destek verecek.” şeklinde konuştu.

     Şehrimiz ile Üniversitemiz işbirliğinde bir projeyi daha hayata geçireceklerini belirten Rektörümüz, “Projemiz, şehrimizin belli yerlerinde bulunan hayvancılık işletmelerini organize ederek daha düzenli, daha kullanılabilir ve Burdur’a yakışır bir hale getirmek için çıkılan bir yol. Üniversite olarak şehrimiz için yapılan her türlü çalışmada elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmada da yine Üniversitemizde olan her şeyi şehrimiz için kullanmaya devam edeceğiz.” dedi.

       Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından son buldu.