13.10.2023 Cuma günü Cumhuriyetin Kuruluşunun 100’üncü Yıldönümü münasebetiyle İstasyon Parkta, Burdur Belediyesi, Burdur Kent Konseyi ve Burdur Araştırmacı Yazarlar ve Şairler Derneğince hazırlanan ”Dünden Bugüne Burdur Sergisi” düzenlenen törenle halkın beğenisine açıldı.

9 gün sürecek bu etkinliğe Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törene Belediye Başkan Yardımcıları Hülya Erarslan ve Mustafa Bozkurt, Kültür ve Turizm İl Müdürü Emre Gürsoy, Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ve Kent Konseyi Çalışma Grubu Başkanları ve Üyeleri, BAYŞA-DER Başkanı Ahmet Ali Bilgen ve Yönetimi, Sivil Toplum Örgütü Başkanları, Yazar ve şairler katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Erarslan, Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, BAYŞA-DER Başkanı Ahmet Ali Bilgen ve sergiye katılım sağlayan Yazar, Şair, Akademisyen ve Sanatçılar birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Cumhuriyetin Kuruluşunun 100’üncü Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen sergide, Cumhuriyet Meydanının, il merkezindeki cadde ve sokakların, eski Burdur evlerinin ve kent belleğinde hafızalara kazınmış önemli gün ve hafta kutlamaları, kentin unutulmaz sanatçılarının fotoğrafları, Ülkemizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Hazretleri’nin, Burdur’a gelişinin gazete kupürü yer aldı. Sergi, fotoğrafların incelenmesi ve ikram ile sona erdi.