8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ DEPREMDE KAYBETTİĞİMİZ KADINLARIMIZA ADIYORUZ.

Tarihin akışına yön veren kadın kahramanlarımızı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde minnetle yad ediyoruz.

Başta Zübeyde Hanım olmak üzere; Nene Hatun, Gaziantepli Yirik Fatma Gördesli Makbule, Hafız Selman İzbeli, Halide Edip Adıvar, Kılavuz Hatice, Çete Emir Ayşe ve daha niceleri… Onlar canını ortaya koyarak, Türk milli mücadelesinin kazanılmasına büyük katkı sağladı. Kadın kahramanlarımızı rahmetle, minnetle anıyoruz.

Türk tarihinin her zaman gurur verici başarılarla doludur. Bu başarının mimarları arasında çok sayıda kadın bulunmaktadır; Safiye Ali, Muazzez İlmiye Çığ, Özlem Türeci gibi bilim kadınlarımıza; Yasemin Adar, Sümeyye Boyacı, Ayşe Begüm Onbaşı gibi kadın sporcularımıza, ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’e ve adını sayamadığınız eğitimde, bilimde, sanatta, sporda başarı gösteren Türk kadınlarımıza da sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
Şehit öğretmenlerimizi de unutmuyoruz, unutmayacağız. Hem kalleş terör örgütleri tarafından şehit edilen, hem de deprem şehidi kadın öğretmenlerimizi özlemle anıyoruz. Vatanımızın birliği, bütünlüğü için şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizin de annelerinin, eşlerinin kadın eğitim çalışanlarımızın ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

B.K.K. Yürütme Kurulu adına;
Başkan Orhan AKIN