BURDUR’A ENGELLİ DANIŞMA MERKEZİ

Konsey Haber

        T.K.K.B. koordinasyonu ve desteğiyle Burdur Kent Konseyi’nin pilot kent olarak Burdur’da sürdüğü “Kentim İçin Kendim İçin Hakkımı İstiyorum” projesinin ikinci etap çalışmasına, 3-5 Aralık günlerinde Burdur’da devam edildi.

       Rehabilitasyon Merkezleri öğretmenleri, Özel Eğitim Sınıfları Öğretmenleri, Kamu Kurumları ilgileri ile Engelli STK’ları, engelli aileleri ve gönüllülere, “Engelli Hakları ve Hakların Kullanımı”nı kapsayan yarım günlük bir bilgilendirme ve eğitim çalışması, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Engelli Danışmanı Hasan Kaya ile Doç.Dr.Osman Tutal’ın “Engelli Hakları ve Yasalar” çerçevesinde yaptıkları sunum ve sonrasındaki soru-yanıt bölümüyle sona erdi.

        T.K.K.B. Yönetim Kurulu üyesi Saim Yavuz ve Proje Danışmanı Gülay Aktaşçı da proje hakkında bilgilendirme yaptı. Doç. Dr. Osman Tutal tarafından “Herkes için Tasarım, Evrensel Erişebilirlik” konusunda bir başka sunum Burdur İl Genel Meclisi ve Burdur Belediye Meclisi Üyelerine ayrı ayrı yapıldı. Her iki sunum sonucunda meclis üyeleri yapılan sunumlardan ve projeden duyulan memnuniyetlerini ifade ettiler. Proje heyeti, Burdur Valisi Hasan Şıldak ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i de makamında ziyaret ederek, proje hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziyaretlerde Vali Şıldak, çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini; Belediye Başkanı Ercengiz de, projenin nihai amacı olan “Engelli Danışma Merkezi”nin yapımı ve kuruluşunuen kısa zamanda gerçekleştirecekleri sözünü verdi.