BURDUR KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULU YAPILDI.

Burdur Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurulu 19 Ağustos 2021 Perşembe günü yapıldı.

13.30’da başlayan Genel Kurul çoğunluk sağlanamadığı için 14.00’da başladı.

Burdur Belediyesi Konferans Salonu Anfi bölümünde yapılan Genel Kurula tek aday olarak giren Orhan Akın, oy birliği ile Burdur Kent Konseyi Başkanı oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurula Burdur Belediyesi Başkan yardımcısı Ali SAY, İl ve İlçe Siyasi Parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerini temsilen vakıf, dernek, sendika ve meslek odaları temsilcileri katıldılar.

Genel Kurulda yapılan seçimle Divan Başkanlığına Nuri YILDIRIM, Divan Başkan Yardımcılığına Hasan AKIN, Divan üyeliklerine Sevilay ARSLAN ve Prof.Dr. M.Numan OĞUZ seçildiler.

Mevcut Başkan Nuri Levent Özer, Genel Kurulda yaptığı konuşmada aday olmayacağını belirterek Başkan adayı Orhan Akın’a destek istedi.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından geçilen oylama sonucunda Orhan Akın, Burdur Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçildi.

Orhan Akın’ın yönetiminde; Ali Say, Ayhan Mete, Mustafa Aktaş, Himmet Büke, Erkan Putgül, Şahali Kaya, Mehmet Bostan, Şükrü Şener, Sergül Canıgür ve Özcan Yıldırım yer aldı.

Genel Kurulu sonrası yeni Başkan Orhan Akın, tebrikleri kabul etti..