BURDUR KENT KONSEYİ

    Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda Burdur kent Konseyi Başkanlığı’na seçilen Orhan Akın, görevi Önceki Dönem Başkanı Nuri Levent Özer’den devraldı.

Törende konuşan Kent Konseyi Başkanı Akın, ortak akıl vurgusu yaptı. Eski Başkan Nuri Levent Özer’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın devir teslim töreni öncesi konuşmasında;

“Devir teslimden daha ziyade, bu görevdeki bir bayrak değişimi. Levent abimizle beraber genel sekreterlik görevini yapıyordum. Türkiye’deki Kent Konseyleri Birliği’ne üye yaptık Burdur Kent Konseyi’ni. Türkiye Kent Konseyleri Platformu’na da üyeyiz. Engelli Meclisi’nde yaptığımız proje Türkiye’deki tek ilde uygulanan bir proje. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz Bey’de Kent Konseyi’ne hem maddi hem manevi noktalarda bizim istediğimiz hiçbir talebi geri çevirmeden bütün projelerimizi değerlendirdi.

Bu bir kentin hukukunu korumak. Burdur kent halkı olarakta her fikirden yürütme kurulunda arkadaşlarımız var. Biz bu arkadaşlarımızla Sayın Valimiz Ali Arslantaş ortak akıl toplantısı yaptı. Kent Konseyi4nin de orada olması lazım. Kenti ilgilendiren her konuda kent konseyinin mutlaka söyleyeceği şeyler var. Çalışma gruplarımızla, kadın meclisimiz, gençlik meclisimizle ve yeni olşuturacağımız çocuk meclisimizle birlikte inşallah Burdur’daki ortak aklın ve ortak kararların oluşumunda çalışmalarımız olacak. Amacımız gelişmiş, daha güzel, yaşanılabilir, daha huzurlu bir Burdur’a biz de katkımız olması için mücadele edeceğiz. Bu görevi şu ana kadar çok güzel bir biçimde bize ağabeylik yaparak yapan, bize yol gösteren Nuri LEvent Özer beye teşekkür ediyorum.” Dedi.

Burdur Kent Konseyi Önceki Dönem Başkanı Nuri Levent Özer törende yaptığı açıklamada;

“6 yıl boyunca Burdur Kent Konseyi Başkanlığı’nı güzel bir şekilde yürüttük. Kent Konseyi’nde siyasete hiçbir zaman yer vermedik. Kent Konsey’lerinin görevi siyaset yapmak değildir. Kent Konseylerinin görevi, bu kente acaba ne kazandırırız? Daha iyi ne yapabiliriz? Araştırması yapmak, bunun sonucunda da Belediye’ye elde ettiğimiz verileri iletmektir. Bu göreve layıkıyla devam edeceğini bildiğim çok değerli kardeşim Orhan Akın’a severek canı gönülden teslim ediyorum ve görevinde başarılar diliyorum.”dedi.