B.K.K. T.K.K.B.’nin DÖNEM BAŞKANLIĞI TOPLANTISI İÇİN ADANA’DA…

Konsey Haber

     Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu, Adana’da toplandı.Toplantıya B.K.K. Başkanı Nuri Levent Özer ile B.K.K.Genel Sekreteri Orhan AKIN da katıldı.

     Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB)’nin “Mekan Sanat ve Şehir” temalı 10’ncu Buluşmasında, Birlik başkanlığının devir teslim töreni de yapıldı.

     Dönem Başkanlığı Yönetim Kurulu üyemiz ve Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan’a, başkanlığı sona eren Eskişehir Kent Konseyi Başkanı ve Birlik Yönetim kurulu üyesi Nuray Akçasoy tarafından devredildi.

      TKKB 9. Dönem Başkanı Nuray Akçasoy, törende yaptığı konuşmada “Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin toplum, birey ilişkilerinde, kentli hakları ve sorumlulukları ekseninde, vatandaşlık ve kentlilik anlayışını ortaya çıkartarak, aktif vatandaşlığı ve demokratik katılımı arttırarak toplum yönetiminde etkin, verimli ve şeffaf bir şehir idaresi anlayışının yeniden yapılanmasında büyük bir pay sahibi olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

     Kent estetiği bağlamında “Mekan Sanat ve Şehir” başlıklı oturumda; Prof. Dr. Mehmet Narlı, Prof. Dr. Seyda Murat Germen ve Gazeteci Nebil Özgentürk, konuyla ilgili sunuş yaptı.