B.K.K. ENGELLİLER MECLİSİ’ nin SEÇİMLİ TOPLANTISI YAPILDI.

Konsey Haber

Burdur Kent Konseyi “ENGELLİLER MECLİSİ” Seçimli Toplantısı 01.12.2016 Perşembe günü saat 15.00’da Muhtarlar Derneği toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda;

Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent ÖZER açılış konuşmasına; Engelliler Meclisi’nin kurulmasının önemini ve Meclisin amaçlarını açıklayıp üyelere başarılar dileyerek başladı.

Divan Başkanlığına Ahmet Ali BİLGEN oy birliğiyle seçilerek görevine başladı.

BİLGEN’in açılış konuşmasının ardından Engelliler Meclisi’nin Yürütme Kurulu Seçimlerine başlandı.Başkanlık için Burdur Engelliler İş Merkezi usta öğreticisi Naile ÖZKAN Başkanlığa önerildi ve oy birliğiyle kabul edildi.Başkan Yardımcılığına da Hatice SÖNMEZ seçildi.Engelliler Meclisi Yazmanlığına da Yusuf ÇAKAR ile İbrahim DURMAZER seçilerek görevlerine başladılar.

Seçilen Başkan söz alarak sorunlarını dile getirdi.Daha sonra Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca hazırlanan “Korumalı İş Yerleri Hakkındaki Yönetmelik” okunarak tartışıldı.Tartışmalar sonunda Engelliler Meclisi’nin bir proje hazırlayarak ilgili makamlara elbirliğiyle çalışmalarını yürütmesi uygun görüldü.Toplantı saat 16.30’da sona erdi.